Michelin Alpin A2

Pneumatiky Michelin Alpin A2 se začaly vyrábět před více než deseti lety. Konkrétně v roce 2003. Jednalo se o první zimní pneumatiky s označením Ax. Tyto pneumatiky byly prvními pneumatikami ze série pneumatik Michelin Alpin, které udělaly tomuto názvu dobré jméno. Samotné pneumatiky Michelin Alpin A2 byly velice výkonnými pneumatikami. Zimní pneumatiky Michelin Alpin A2 byly vhodné především pro použití na zimních dálnicích nebo městských zimních komunikacích. Díky mohutným hranatým blokům a tvaru odvodových drážek dokonale držely především na mokru, mokré břečce a rozvodněném sněhu. Především z tohoto důvodu jsou skvělé v městských a dálničních podmínkách, kde je pravděpodobnější výskyt břečky a vody než na horských silnicích.

Skvělý dezén pneumatik Michelin Alpin A2?


Michelin Alpin A2 Právě tvar dezénu dělá z těchto pneumatik poměrně průměrné pneumatiky na uježděném sněhu, prašanu i ledu v horských oblastech. Ovšem jako kompromis pro jízdu po městě/dálnici a horských oblastech jsou pneumatiky Michelin Alpin A2 hodně vhodné. Tvar dezénu má i své nevýhody, jednou z nevýhod je třeba hlučnost těchto pneumatik. Nejedná se sice o nijak extrémně hlučné pneumatiky, ale znám i tišší modely zimních pneumatik. Velkou výhodou Michelin Alpin A2 byla jejich kilometrová výkonnost, řidiči na nich v průměru zvládli najet až 70 000km, což je opravdu úctyhodná cifra. Tyto skutečnosti vytvořily tomuto modelu pneumatik Michelin dobré jméno. Které odstartovalo poměrně dlouhý běh tohoto modelu pneumatik.


Michelin Alpin A3


Nástupcem pneumatik Michelin Alpin A2 byly pneumatiky Michelin Alpin A3. Tyto pneumatiky jsou vhodné opravdu pro většinu podmínek. V prodeji jsou od roku 2006, ale na pultech některých obchodů a e-shopu je najdeme do dnes. Při koupi pneumatiky si proto dobře ohlídejte DOT číslo pneumatiky, kterou kupujete. Koupit starou zimní pneumatiku, která bude ještě další 3 roky sloužit je nevhodné. Zimní pneumatiky stárnou během 7 let, což je dle mne rozumné maximum pro použití pneumatiky. Pneumatiky Michelin Alpin A3 jsou skvělé, především díky dobře namíchané směsi gumy.

Výjimečnost dezénu Michelin Alpin A3


Michelin Alpin A3

Pneumatiky Michelin Alpin A3 měly skvělý směrový dezén s dvěma hlavními drážkami, pneumatiky skvěle odolávají aquaplaningu na rozvodněném sněhu i mokrých silnicích. Směs Michelin Alpin A3, obsahuje siliku, což z této pneumatiky dělá pneumatiku, která má vysoký kilometrový výkon. Díky obsahu siliky má pneumatika skvělé vlastnosti i za kolísaných teplot, silika není tak náchylná na změnu svých vlastností při změně teplot jako obyčejná guma. Pneumatiky Michelin Alpin A3 jsou vhodné především pro všestranné použití, jsou skvělé na suché dálnici, zasněžené obecní cestě i zledovatělé okresce. Vzhledem k tomu, že se jedná o starší model, je cena Michelin Alpin A3 již poměrně nízká, pokud chcete koupit výkonnou legendu, můžete tak učinit třeba v tomto obchodě. Vzhledem k doprodeji naskladněných zásob, již nejsou k dispozici všechny rozměry.